Dvidešimtajame Respublikiniame jaunųjų oratorių konkurse kalbėta apie taiką ir karą

17358724_1510076915703865_5005559576021515523_o

17358724_1510076915703865_5005559576021515523_o

Kovo 17 d. LCC tarptautiniame universitete įvykęs dvidešimtasis Respublikinis jaunųjų oratorių konkursas prasidėjo išties šventiškai – dalyvių laukė įspūdingas jubiliejinis tortas, prisiminta konkurso pradžia ir džiaugtasi lietuvaičių pasiekimais Tarptautiniame konkurse Londone.

„Paprašyta prisiminti konkurso pradžią supratau, kad pirmasis Respublikinis jaunųjų oratorių konkursas įvyko dar prieš 20 metų – 1997-aisiais. Juk jūs, konkurso dalyviai, tada dar net nebuvote gimę! Konkursas startavo Vilniuje, tad prireikė keletos metų, kad jis atkeliautų į visai kitą Lietuvos pakraštį – į Klaipėdą. Ir štai jį organizuojame čia, LCC tarptautiniame universitete, jau berods 16-ąjį kartą!“, – džiaugėsi Birutė Ona-Palovienė, Lietuvos angliškai kalbančiųjų bendrijos prezidentė.

O. Palovienė prisiminė, kad bene didžiausias pasiekimas lietuvaičių Tarptautiniame jaunųjų oratorių konkurse Londone buvo antroji vieta. Apie tokius pasiekimus net nesvajota – juk lietuvaičiams tenka varžytis su dalyviais iš viso pasaulio ir netgi su tais, kurių anglų kalba yra gimtoji.       

Šių metų Respublikinio jaunųjų oratorių konkurso tema „Peace is not an Absence of War“ (lietuviškai „Taika – tai ne tik karo nebuvimas“) moksleivius įkvėpė giliau pažvelgti į taikos prasmę ir konfliktišką žmogaus prigimtį. „Man be galo patinka šių metų konkurso tema – juk pasaulio taika ir gerovė yra būtent jūsų, jaunosios kartos, rankose. Visuomenės ateitis, laimė ir tolerancija vienas kitam – visa tai jūs galite sukurti“, – kalbėjo LCC rektorė dr. Marlene Wall.

Konkursui teisėjavo Lietuvos angliškai kalbančiųjų bendrijos nariai, LCC tarptautinio universiteto,  D. Britanijos ambasados, JAV ambasados, Klaipėdos anglų kalbos mokytojų asociacijos, „Prometric“ testavimo centro ir „Krantas Travel“ kelionių agentūros atstovai.

nugaletojas

Konkursą nugalėjo Tauragės Versmės gimnazijos moksleivis Matas Gudauskas ir laimėjo „Krantas Travel“ kelionių agentūros bei D. Britanijos ambasados įsteigtą prizą – kelionę į Londone vyksiantį Tarptautinį jaunųjų oratorių konkursą. Matas taip pat susižėrė žiūrovų balsus bei laimėjo Europos komisijos Lietuvoje dovanas.

Antroji vieta atiteko Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos moksleiviui Justui Sankauskui iš Kauno, trečioji – Ramunei Marcinkevičiūtei iš Vilniaus „Saulės“ privačios gimnazijos.

Už originaliausias mintis apdovanota kelialapiu į LCC vasaros anglų kalbos institutą Dovilė Lučinskaitė, Telšių Žemaitės gimnazijos mokinė.

JAV ambasados įsteigtą nominaciją „Jaunasis amerikietis“ už Amerikos kultūros, politikos, istorijos atspindėjimą pelnė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto auklėtinė Adelė Brinkytė iš Kauno.

Klaipėdos savivaldybė apdovanojo Šarlotę Bartašiūtę iš Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos kaip geriausią oratorę iš uostamiesčio.

„Vakarų Ekspreso“ įsteigtas prizas – dienraščio prenumerata – atiteko Klaipėdos Hermano Zudermano gimnazijos mokinei Gretai Stripinytei, pelniusiai informatyviausios kalbos nominaciją, bei jos mokytojai Sonatai Šilinskienei.

Konkurso organizatoriai – LCC tarptautinis universitetas, Lietuvos angliškai kalbančiųjų bendrija bei Švietimo ir mokslo ministerija – dėkoja partneriams ir konkurso rėmėjams D. Britanijos ambasadai, Kanados ambasadai, JAV ambasadai, Europos komisijai, Klaipėdos savivaldybei, Studijų užsienyje informacijos centrui, leidykloms „Pearson“ bei „Oxford University Press“, „Vakarų ekspresui“, kelionių agentūrai „Krantas Travel“, UAB „Pardavimo automatams“ ir bendrovei „Telia“.