LCC prisijungė prie projekto „Pušys Klaipėdai“

17862627_807264162764036_2447202463544307008_n

17862627_807264162764036_2447202463544307008_n

Savaitgalį LCC tarptautinio universiteto studentai sodino jaunas pušeles, atvežtas iš Kuršių nerijos nacionalinio parko. LCC teritorijoje jų pasodinta apie aštuonis šimtus. Ši akcija – prieš metus startavusio projekto „Pušys Klaipėdai“ dalis. Pušelės taip pat buvo sodinamos prie vieno iš Naujosios Uosto gatvės pastatų. Tikimasi, kad apsodinus uostamiestį visus metus žaliuojančiomis pušelėmis, miestas taps žalesnis ir labiau apsaugotas nuo Klaipėdai būdingų vėjuotų orų.

Pernai sumanyta, kad Neringoje augančias jaunas pušaites, kertamas saugomose kopose, galima išrauti ir pasodinti Klaipėdoje, kur jų labai trūksta. Pušelių sodinimą LCC teritorijoje inicijavo čia įsikūręs „Klaipėdos tarptautinis  Rotaract klubas“, kuriam įgyvendinti idėją padėjo maždaug pusšimtis LCC studentų savanorių. 

„Mes, studentai iš užsienio, labai vertiname Lietuvos miškus ir parkus, bei, žinoma, Klaipėdos pajūrį, tad nusprendėme, kad šis projektas tikrai vertas mūsų dėmesio. Be galo džiaugiamės, kad LCC teritorijoje bus daugiau medžių ir žalumos – ne vien dėl grožio, bet ir todėl, kad norime, jog LCC taptų pavyzdžiu – kiekvienas turime saugoti gamtą ir būti draugiškas aplinkai. Šie medžiai turėtų užaugti aukšti, o tai turės įtakos mažesnėms sąskaitoms už šildymą. Tai pirmas mūsų klubo projektas, tad labai norėčiau padėkoti visiems už sunkų dviejų dienų darbą – aš jumis didžiuojuosi“, – džiaugėsi LCC studentė Sara Pavlova, „Klaipėdos tarptautinio  Rotaract klubo“ vadovė.

Projekto organizatoriai tikina, kad pušaičių sodinimas ne tik ateityje prisidės prie Klaipėdos gamtos puoselėjimo, bet ir tapo prasminga veikla jaunimui.

„Manau, kad jeigu po šio ilgo ir sunkaus darbo nutiktų taip, jog prigytų tik labai nedidelis skaičius medelių, vis tiek ši akcija buvo verta įdėtų pastangų – juk svarbiausia yra jaunų žmonių patirtis ir prisilietimas prie gamtos. Projektas kainavo palyginus išies nedaug, o už tai akcijos dalyviai galėjo išmokti pasodinti medį bei suprasti, kodėl gamta žmogaus gyvenime yra tokia svarbi. Medelių sodinimas nėra toks lengvas – reikia įdėti nemažai darbo ir pastangų – tad nuo to priklausys, kiek medelių prigis LCC teritorijoje“, – mintimis dalijosi LCC studentas ir vienas pagrindinių akcijos organizatorių Jonas Preisaitis.

Planuojama kiekvieną pavasarį Klaipėdoje pasodinti bent po tūkstantį iš Neringos atvežtų pušų sodinukų, o rudenį – po penkis šimtus. Tikimasi, kad uostamiestį papuoš penkiasdešimt tūkstančių žalių pušaičių, pastebimai pakeisiančių miesto veidą.