LCC tarptautinis universitetas šventė 25-erių metų sukaktį

DSC_2840

DSC_2840

Penktadienį, kovo 31 d., į LCC tarptautinio universiteto 25-erių metų sukakties šventines iškilmes suvažiavo svečiai iš visos Lietuvos ir ne tik – šia gražia sukaktimi pasidžiaugti atvyko ir filantropiško universiteto steigėjai bei valdybos nariai iš JAV.

Universiteto bendruomenės nariai džiaugėsi, kad filantropiškumo, vertybių puoselėjimo idėja, paskatinusi įkurti LCC, ne tik neblėsta – ji auga ir atranda naujas formas. Gruzijoje įkurtas LCC padalinys atvėrė kelius į karo kamuojamus Artimuosius Rytus ir jau šiais mokslo metais uostamiestyje įsikūrusiame LCC studentų miestelyje apsigyveno studentai iš Sirijos ir Irako.

Pasveikinti universiteto su 25-erių metų sukaktimi atvyko ir Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, Klaipėdos Šventojo Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios kunigas brolis Benediktas Jurčys, Klaipėdos miesto tarybos narė, LCC valdybos narė Jurgita Choromanskytė, Jo Ekscelencija Kanados ambasadorius Alainas Hausseris, LR Seimo narys Simonas Gentvilas, Valstybinės jūrų uosto direkcijos Rinkodaros ir bendrųjų reikalų direktorius Artūras Drungilas, KTU mokslų ir menų fakulteto dekanas Ainius Lašas.

„LCC tarptautinis universitetas yra mūsų miesto dalis, ir aš, kaip klaipėdietis bei miesto meras, labai džiaugiuosi, kad jis įkurtas būtent uostamiestyje. Šis universitetas atvėrė Klaipėdai kelius į pasaulį, o pasauliui – kelią į  Klaipėdą ir Lietuvą. Mano širdis visada su LCC“, – sveikinimo žodžius tarė meras V. Grubliauskas.

„LCC namais vadina beveik 2 tūkst. alumnų iš daugybės pasaulio šalių. Dėkoju steigėjams, kad jie turėjo drąsos įkurti tokį universitetą šioje šalyje, bei už tą kilniadvasiškumą, kurį mes galėjome patirti. Atsidėkodami už tai, dovanojame  pirmąją LCC alumnų stipendiją, kurios fondą paaukojo LCC absolventai ir jų šeimos. Linkiu, kad LCC gyvuotų ir augtų dar ilgus metus“, – linkėjo J. Choromanskytė.

„Labai džiaugiuosi, kad LCC prisidėjo prie Lietuvos, Klaipėdos visuomenės augimo ir parodė pavyzdį, jog galime būti kitokiais. Parodė, jog alumnai gali prisidėti prie universiteto ir studentų gerovės, kad universitetas gali turėti valdybos narius, kurie ne ima, o duoda, taip pat universitetas gali turėti savo įstatinį kapitalą. LCC yra pavyzdys daugeliui aukštųjų mokyklų, ačiū už tai“, – mintimis dalijosi Seimo narys S. Gentvilas.

J. E. Kanados ambasadorius Alainas Hausseris džiaugėsi stipriais ir itin draugiškais Kanados ir Lietuvos bei, žinoma, Klaipėdos, ryšiais. „Asmeniškai man LCC – tai pirmasis vizitas kažkur toliau nei Lietuvos sostinė Vilnius. Šis universitetas man simbolizuoja ryšį, jungiantį žmones susiburti draugėn“, – sakė J. E. Alainas Hausseris.

Po iškilmingų sveikinimų svečiai buvo pakviesti į šventinį rektorės furšetą. Vėliau turėjo galimybę paskanauti įvairių šalių patiekalų bei susipažinti su tų šalių kultūra LCC Pasaulio studentų mugėje.